Tryptyk "Jak wygrać życie" - dzień trzeci
Wygrać życie to nie zatrzymać się tylko na sobie, na swoich potrzebach, swoich pragnieniach, swoich przeżyciach, ale wyjść ku drugiemu człowiekowi - mówił biskup kaliski Damian Bryl na zakończenie tryptyku „Jak wygrać życie?”, który od piątku do niedzieli odbywał się w hali Arena w Ostrowie Wielkopolskim.
W homilii celebrans odwołując się do dzisiejszej Ewangelii wskazał pięć podpowiedzi co zrobić, żeby życie było dobre, piękne, mądre, szlachetne, czyli ostatecznie wygrane.
Po pierwsze zachęcał, aby zaprosić Jezusa do swojego życia:
Drugą wskazówką przekazaną przez biskupa jest przyjęcie prawdy, że Jezus zmartwychwstał i do Niego należy ostatnie słowo:
Trzecia myśl dotyczyła pokoju:
Czwarta podpowiedź to ciągłe dojrzewanie do wiary:
Piąta myśl skupiała się wokół posłania:
Trzydniowe wydarzenie zakończył „Wieczór Uwielbienia”, który prowadził muzycznie Jakub Tomalak z „Abba Pater Music”.
Gośćmi trzydniowego diecezjalnego wydarzenia byli: s. Anna Pudełko, ks. Teodor Sawielewicz i Rafał Piech.
Tryptyk „Jak wygrać życie” rozpoczął się w piątkowe popołudnie. Pierwszego dnia odbyły się warsztaty dla rodzin prowadzone przez s. Annę Pudełko, która poruszyła temat radzenia sobie ze swoimi emocjami. Z kolei ks. Teodor Sawielewicz przeprowadził konferencję z bańkami mydlanymi i modlitwę wstawienniczą. Dzieci, w czasie kiedy rodzice uczestniczyli w warsztatach, wzięły udział w kreatywnych zabawach organizowanych przez opiekunów.
Sobotę wypełniły warsztaty dla kapłanów i szafarzy, sióstr zakonnych, a także młodzieży, a po nich odbył się „Wieczór Uwielbienia”, który poprowadzi zespół Ocaleni i Wspólnota Młodość LUBIĘ TO.
Głównym miejscem w Arenie była kaplica, gdzie można było w ciszy pomodlić się przed Najświętszym Sakramentem.
W związku z Niedzielą Miłosierdzia i przypadającą tego dnia ogólnopolską Niedzielą Dobra do grupy organizatorów dołączył Caritas Diecezji Kaliskiej. Przy specjalnym stoisku chętni mogli zmierzyć ciśnienie, zbadać cukier i saturację.
Tryptyk „Jak wygrać życie?” to realizacja szeroko zakrojonego projektu, w który zaangażowały się nie tylko parafie i szkoły, ale także specjaliści z różnych dziedzin, którzy pomagali zrozumieć czym jest życie, jak należy o nie dbać duchowo, psychicznie i fizycznie.
Tekst za: KAI
Audio i zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz