Śniadanie wielkanocne w Kaliskim Domu Opieki Caritas
Biskup kaliski Damian Bryl wziął udział w śniadaniu wielkanocnym przygotowanym przez Caritas Diecezji Kaliskiej. Po pobłogosławieniu potraw wielkanocnych podopieczni Caritas zasiedli do stołów. Śniadanie przygotowano dla 200 osób.
Na samym początu biskup Damian Bryl wyraził radość ze spotkania i wskazał na istotę Świąt Wielkiej Nocy:
Po modlitwie i pobłogosławieniu pokarmów przez bpa Damiana Bryla wszyscy zostali zaproszeni na uroczyste śniadanie. Na wielkanocnym stole znalazły się takie potrawy jak jajka, żurek, biała kiełbasa, szynka, bigos, sałatki, owoce oraz ciasto. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Kaliszu posługiwali roznosząc do stołów potrawy.
W spotkaniu wzięły udział osoby samotne i potrzebujące. Dla każdego została przygotowana paczka z produktami spożywczymi.
Z podopiecznymi Caritas Diecezji Kaliskiej spotkali się także ks. Łukasz Skoracki, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kaliskiej, ks. Mirosław Lipka pracujący z bezdomnymi w Domaniewie i ks. Krzysztof Ligocki SCJ, proboszcz parafii św. Brata Alberta w Kaliszu.
Więcej o samym śniadaniu wielkanocnym opowiada Paweł Tomczak, kierownik Domu Opieki Caritas:
Dom Opieki Caritas w Kaliszu przy ul. Stawiszyńskiej jest miejscem, w którym każda osoba potrzebująca może spożyć gorący posiłek. Codziennie wydawana jest zupa, a w czwartki drugie danie.
Potrzebujący mogą przyjść, ogrzać się i napić gorącej herbaty, a także skorzystać z łaźni. W ofercie jest też opieka lekarska, terapeuty uzależnień, psychologa. W każdą środę o godz. 9.00 kapłan odprawia Mszę św., a potem służy pomocą duchową.
Przy Caritas funkcjonuje jadłodzielnia, która jest otwarta całą dobę i ogólnodostępna, może z niej skorzystać każdy, kto jest głodny, a nie może sam sobie kupić jedzenia.
Tekst za: KAI
Audio i zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz