Konkursu dla dzieci i młodzieży „Zagraj na byle czym”
Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży - uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do wykonywania muzyki na niekonwencjonalnych, wymyślonych i zrobionych przez siebie instrumentach. Kryteria oceny prezentacji dotyczą zarówno samego instrumentu: wykonania lub oryginalnego zaadaptowania do celów wykonawstwa muzycznego przedmiotów już istniejących, jak również umiejętności posługiwania się instrumentem (niekonwencjonalne brzmienie, technika gry), próby nazwania stworzonego instrumentu lub zaadaptowanego na cele wykonawcze przedmiotu, oryginalnego tytuł kompozycji oraz ogólnego wrażenie artystyczne.
Organizatorem konkursu jest Zakład Edukacji Muzycznej oraz Koło Naukowe Historii Muzyki i Edukacji Muzycznej Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współorganizatorem jest Miasto Kalisz. Konkurs odbywa się w ramach projektu: Muzyczny Kalisz - wczoraj, dziś i jutro - 2016.
W Jury konkursu zasiądą wykładowcy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz studenci kierunku: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej działający w Kole Naukowym.
Zgłoszenia wykonawców solowych oraz zespołów trwają do 10 czerwca b.r. Zgłoszenia prosimy przesyłać na formularzu, który można pobrać razem z regulaminem ze strony Wydziału Pedagogczno-Artystycznego w Kaliszu w zakładce: Konkurs Zagraj na byle czym. Zgłoszenie z dopiskiem na kopercie: Konkurs prosimy przesłać do 10 czerwca na adres Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM, ul. Nowy Świat 28-30, 62-800 Kalisz. Finał konkursu odbędzie się 20 czerwca na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM. Czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Regulamin Regionalnego Konkursu „Zagraj na byle czym”
-
Organizatorem konkursu jest Zakład Edukacji Muzycznej oraz Koło Naukowe Historii Muzyki i Edukacji Muzycznej działające na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
-
Współorganizator - Miasto Kalisz.
-
Konkurs odbywa się w ramach projektu: Muzyczny Kalisz- wczoraj, dziś i jutro - 2016.
-
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z miasta Kalisza i Powiatu Kaliskiego.
-
Przedmiotem konkursu jest wykonanie własnego instrumentu lub wykorzystanie przedmiotu w charakterze instrumentu muzycznego i zaprezentowanie na nim improwizacji instrumentalnej, kompozycji lub akompaniamentu do kompozycji istniejącej lub własnej (piosenki lub utworu instrumentalnego).
-
W konkursie mogą brać udział wykonawcy indywidualni lub zespoły.
-
Wykonania konkursowe zostaną zaprezentowane podczas otwartego koncertu na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu.
-
Wykonanie nie może przekraczać 3 minut.
-
Prezentacje w kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oceni profesjonalne jury złożone z wykładowców Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu.
-
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w dniu koncertu.
-
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie zgłoszenia – imię i nazwisko oraz oświadczenia rodzica/opiekuna (wzór jako załącznik do niniejszego regulaminu).
-
Zgłoszenia należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście na adres: Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM, ul. Nowy Świat 28-30, 62-800 Kalisz z dopiskiem: Konkurs „Zagraj na byle czym”.
-
Termin nadsyłania zgłoszeń do 10 czerwca.
-
Koncert konkursowy połączony z wręczeniem nagród i wyróżnień – 20 czerwca 2016 roku w siedzibie Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego, Kalisz, ul. Nowy Świat 28-30.
-
Uczestnicy przyjeżdżają na konkurs na własny koszt.
-
NAGRODY - organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe ufundowane przez Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu, Miasto Kalisz oraz sponsorów.
-
Pytania i dodatkowe informacje – michbeat@amu.edu.pl
Kryteria oceny prezentacji:
-
Instrument – wykonanie lub oryginalne zaadaptowanie do celów wykonawstwa muzycznego przedmiotów już istniejących
-
Umiejętność posługiwania się instrumentem, niekonwencjonalne brzmienie, technika gry
-
Próba nazwania stworzonego instrumentu lub zaadaptowanego na cele wykonawcze przedmiotu.
-
Oryginalny tytuł kompozycji.
-
Ogólne wrażenie artystyczne.