IV Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu
Jeśli myślisz, że nie masz wielkiego znaczenia i Twoja modlitwa niewiele znaczy, bo inni nie zwracają na nią uwagi i nie doceniają starań, pamiętaj - w oczach Boga jest inaczej – mówił biskup Łukasz Buzun podczas Eucharystii sprawowanej w intencji pątników IV Pielgrzymki Apostolatu Margaretka do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.
Po liturgicznym pozdrowieniu do zgromadzonych w świątyni zwrócił się ks. dr Łukasz Pondel – Duszpasterz Apostolatu Margaretka Diecezji Kaliskiej:
U progu homilii biskup Łukasz Buzun odwołał się do słów psalmu wpisującego się w liturgię słowa. Kaznodzieja zauważył, że w obliczu niestałego świata, istnieje jednak podpora dla ludzi i ich otoczenia:
Biskup pomocniczy diecezji kaliskiej zwrócił także uwagę na Ewangelię dnia. Zasygnalizował, że dzieci, a może i bardziej ich rozwój i wychowanie oraz troska o życie są tematem łączącym wiele osób zgormadzonych podczas mszy św. w murach Polskiego Nazaretu. Od tej myśli wypłynęło przemyślenie dotyczące modlitwy i intencji, które noszą w swych sercach pątnicy, a w tym przypadku członkowie Apostolatu Margaretka:
Współcześnie ludzie bywają bardzo roszczeniowi i wymagają od innych więcej niż sami są w stanie zaoferować. Jeśli zatrzymamy się tylko na tym, co ludzkie – zawiedziemy się:
Po Komunii św. Małgorzata Kuś - koordynatorka Apostolatu Margaretka w Polsce - i Jadwiga Adamczyk, koordynatorka Apostolatu Margaretka w diecezji kaliskiej, zawierzyły całą wspólnotę św. Józefowi:
Podczas Eucharystii zostały zawiązane także dwie nowe „Margaretki”, modlące się za bpa Łukasza Buzuna. Warto także nadmienić w tym miejscu, iż na terenie diecezji kaliskiej za kapłanów modli się ponad siedemset „Margaretek”, a każdą z nich tworzy siedem osób.
Mszę św. poprzedziła konferencja wygłoszona przez ks. dra Bogusława Nagela pt. „Od Paschy do Eucharystii. Biblijne i żydowskie korzenie Mszy Świętej”.
Tekst, audio i zdjęcia: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz