Premiera książki "O niektórych lękach mężczyzn. Zanim pójdziesz na terapię"
30 września swoją premierę będzie miała książka pt. "O niektórych lękach mężczyzn. Zanim pójdziesz na terapię". To druga publikacja autorstwa Katarzyny Matusz i ks. Stanisława Szlassy ściśle związana z męską naturą, a także ze wszystkimi elementami, które jej dotyczą. Jak mówi sam tytuł, tematem przewodnim będzie lęk – lęk w wielu ujęciach.
We wstępie możemy wyczytać, iż:
Mężczyźni mówią: „Taką książkę bym przeczytał”, a kobiety są ciekawe, co w sercach ich mężów i partnerów drzemie.
Na 168 stronach książki, w 30 interesujących rozdziałach autorzy próbują odpowiedzieć na wiele nurtujących pytań, które rodzą się w głowie niejednego mężczyzny. Przyjemny dla oka zapis w formie wywiadu sprawia, że gdy przeczytamy pierwsze wersy ni stąd, ni zowąd, znajdujemy się w połowie książki.
Wspomniana publikacja jest ważnym głosem w rozmowach damsko-męskich, które umożliwią bardziej zrozumiałą komunikację, zarówno werbalną, jak i tę niewerbalną. Tematy, poruszane w książce, zadziwią niejednego czytelnika przełamaniem swoistego kulturowego gorsetu, który ogranicza rzeszę mężczyzn.
Autorka – Katarzyna Matusz – jest absolwentką Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa oraz Centrum Ekologii Człowieka i Bioetyki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zrzeszona w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. Od 16 lat owocnie działa jako PR-owiec. Od 4 lat współpracuje m.in. z polską edycją międzynarodowego portalu Alteia, gdzie motywuje czytelników do pracy nad sobą, co jest ściśle związane z jej zainteresowaniem rozwojem osobistym. Jej głos może być niektórym osobom znany z reklam radiowych oraz kampanii reklamowych.
Drugi z autorów to ks. Stanisław Szlassa. Jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego "Szkoły dla Spowiedników" w Krakowie oraz Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego Ośrodka INTRA. Członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich i Stowarzyszenia NEST. Mówiąc w skrócie – psychoterapeuta, trener umiejętności społecznych i mediator. W szerszym ujęciu natomiast zajmuje się pomocą osobom z doświadczeniem straty, odkrywaniem swojej tożsamości i łączeniem treści psychologicznych oraz pedagogicznych z duchowością. Prowadzi psychoterapię indywidualną. Każdy z tych elementów wiąże się z jego pasją, którą jest rozwój człowieka w relacji ze sobą, z Bogiem i z drugim człowiekiem.
Jeśli nie jesteś pewna/y czy to książka dla Ciebie lub oczekujesz już aż kurier zapuka do twych drzwi – zapraszamy do wysłuchania rozmowy z autorami poruszającą niektóre kwestie zawarte w książce. Wywiad pozostawi poczucie niedosytu, które zostanie zaspokojone w trakcie lektury.
Tekst: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz
Zdjęcie: Grupa Centrum: oswajamy lęk/Facebook